Aktuální informace


Vítání občánků

6. 11. 2016

2016_vitani_obcanku_2.jpg
V sobotu patřila sokolovna seniorům a již v neděli ráno obřadní síň Domova Větrný mlýn těm nejmenším. Starostka obce děkovala nejstarším spoluobčanům za celoživotní práci pro své rodiny a obec Skalička a společně s písničkou se veselili do ranních hodin. Po osmihodinovém odpočinku, opět plna elánu a dobré nálady, vítá pět nových občánků mezi ostatní spoluobčany obce Skalička. Blahopřeje rodičům a přeje celým rodinám hodně štěstí, zdraví a stále jenom úsměv na tváři. Před starostkou vystupovaly děti ze školy s básněmi a písničkou při kytaře a svým vystoupením nenechaly žádné oči suché. Tito nejmenší domácí umělci umí rozveselit a připravit báječnou atmosféru jak na besedě s důchodci, tak i vítání dětí.

Zobrazit celý článek

Setkání seniorů

5. 11. 2016

2016_seniori.jpg
Kulturně společenský program ve Skaličce je právě v tomto období velice nabitý, ale pravidelné setkáni s důchodci s poděkováním za celoživotní práci a činnost v obci je pro starostku obce a zastupitelstvo samozřejmostí a za pomoci kulturní komise a děti s učitelkami z mateřské a základni školy jsme v sobotu připravili vše potřebné pro milé a přátelske posezeni v nově zrekonstruované sokolovně. Dva Skaličské gulášové týmy odjely ráno na Slovensko do družebních Nemcu reprezentovat Skaličku ve vaření kapustnice a myslivci na plánovaný podzimní hon. I přes tyto akce se sokolovna po obědě začíná naplňovat a podle podpisů v pamětní knize a předáni šedesáti kalendářů na příští rok a hezkých růži nic nebránilo starostce setkání zahájit.

Zobrazit celý článek

Skaličské hody

22. 10. 2016

2016_hody.jpg
Lesní kaple Teodora ve Skaličce určuje termín hodů na konec října před dušičkami. Tento podzimní termín neovlivňuje báječnou pohodu a veselou atmosféru u sokolovny a na vesnici. V letošním roce nám přálo i sluníčko a nic nebránilo celým rodinám s kamarády poobědvat venku u sokolovny uprostřed hezky zbarvené podzimní přírody. Mužský, již několik let stmelený kolektiv, zajišťoval již v pátek maso a dostatek zabijačkových specialit, aby všichni spoluobčané byli v sobotu spokojeni a balíčky dobrot a plné konvičky si odnesli domů na neděli.

Zobrazit celý článek

Divadlem se otevřela sokolovna ve Skaličce po rekonstrukci

16. 10. 2016

2016_divadlo_podzim.jpg
V neděli šestnáctého října patřila Skalička divadlu. Naplněný sál bavili ochotníci z Hvozdné u Zlína. Dříve než starostka obce přivítala divadlo z Hvozdné, provedla slavnostní otevření sokolovny po rekonstrukci. Náročnou rekonstrukci se sokolovna úplně změnila a určitě obohatí kulturně, společenský život v obci. První řada v sále patřila obecním spolkům a lidem, kteří se podíleli na rekonstrukci.

Zobrazit celý článek

Obecní úřad informuje

7. 10. 2016

erb.jpg
Volby do zastupitelstev krajů se konají ve dnech 7. - 8. 10. 2016. V obci Skalička je jeden volební okrsek v budově Obecního úřadu Skalička. Volební místnost je otevřena první den od 14:00 do 22:00 hod., druhý den od 8:00 do 14:00 hod.

V pondělí 10. 10. 2016 bude přerušená dodávka elektrické energie v době od 7:15 do 19:15 hod.


Obecní úřad upozorňuje

6. 10. 2016

erb.jpg
Z důvodu nemoci herců se nemůže uskutečnit divadelní představení Sluha dvou pánů, které bylo avizováno ve Zpravodaji. Jako náhradní variantu se nám podařilo zajistit hru s názvem Když se zhasne, kterou nám zahrají ochotníci z Hvozdné u Zlína. Takže divadlo proběhne ve stejném termínu i čase - v neděli 16.10.2016 v 18 hod. Připomínáme, že před začátkem představení v 17:30 hod proběhne slavnostní otevření nově zrekonstruované sokolovny. Každý návštěvník obdrží po zakoupení vstupenky skleničku vína. Těšíme se na vaši účast!


Obecní úřad informuje

3. 10. 2016

erb.jpg
Mikroregion Hranicko opět připravuje další žádost o dotaci na pořízení kompostérů do domácnosti. Kdo z občanů má zájem o kompostér o velikosti 1 200 l s vlastním spolufinancováním ve výši cca 500 Kč, nechť se nahlásí do 15.10. v kanceláři OÚ Skalička.


Závody dračích lodí

27. 8. 2016

draci_lode_2014.JPG

Klub rodičů a přátel při Základní a mateřské škole Skalička a obec Skalička zve přátele dobré nálady a sportovního zápolení dne 27.8.2016 na závody dračích lodí na přehradě Skalička u obce Skalička.

Jízda na dračí lodi je nenáročná a bezpečná při dodržování pravidel. Budeme závodit na trati o délce 200 m.

Proto neváhejte a sestavte závodní tým ze svých přátel, příbuzných, kolegů nebo spolužáků.

Průběh závodů bude zaštiťovat akreditovaný rozhodčí v rámci svazu kanoistiky, lodě budou kormidlovány vyškolenými kormidelníky.

Pro závodníky a pro diváky bude zajištěno občerstvení. Pro vítěze jsou přichystány poháry a ceny.

Bližší informace Vám poskytne Dušana Mužíková, mob. 723 321 048, email: zsskalicka(zavináč)seznam.cz

Během závodů dračích lodí je možné v areálu od pátku do neděle stanovat. Pobyt je v ceně startovného.

Výtěžek z akce jde na činnosti dětí ze ZŠ a MŠ Skalička.

Více informací včetně příhlášky naleznete na stránkách ZŠ a MŠ Skalička
Zobrazeny články 1 - 8 (celkem 245)  starší  nejstarší
Dnes je...
úterý 6.12.2016
Svátek má Mikuláš.

Rezervační kalendář

Nejbližší události
HLEDÁM NOVÝ DOMOV!
Podrobné informace

Sportovní aktivity pro veřejnost
Podrobné informace

Kotlíkové dotace
Podrobné informace

Vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí
Podrobné informace

Advent a Vánoce ve Skaličce
Podrobné informace

3. a 4. 12.2016
Vánoční výstava
Podrobné informace

5.12.2016
Mikulášská nadílka
Podrobné informace

11.12.2016
Veselá trojka Pavla Kršky
Podrobné informace

25.1.2017
Cestovatelská přednáška
Podrobné informace


Hlášení místního rozhlasu

Facebook obce
Facebook obce

Odkazy