Aktuální informace

PF 2018HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR

15. 3. 2018

hasici.gif

Hasiči informují - Kontrola baterií v hlásiči
Vodění medvěda

3. 2. 2018

2018_medved.jpg
Deset dnů před popeleční středou a počátkem půstu vychází z hasičské zbrojnice ve Skaličce medvěd se svou družinou a muzikanty, aby navštívil všechny domy. Muzikanti zahráli písničku se zpěvem a medvěd vytančil paní domu. Jelikož vodění medvěda ve Skaličce je pravidelné dlouhá léta, stejně jako muzikanti z Hustopeč s harmonikáři, není potřeba přemýšlet, která písnička patří ke stavení, kterou je potřeba zahrát a zazpívat. První zastaveni bylo ve Váňove vile, kde je devět bytu. Nehrála se jedna písnička na chodbě a medvěd se mohl utančit. Bylo připravené bohaté občerstveni, jako ve všech dalších domech ve vsi a jídlo se spláchlo domácí slivovičkou.

Zobrazit celý článek

Mikulášská nadílka

5. 12. 2017

2017_mikulas.jpg
Ještě sokolovna ve Skaličce nevychládla po vánoční výstavě a za sokolovnou se v úterý v podvečer shromažďuji občané, hlavně děti, na mikulášskou nadílku. Vánoční strom uprostřed vesnice se rozsvítil letos bez básniček, aby po přecházení k sokolovně nedošlo k úrazu. Výletiště za sokolovnou bylo osvětleno pouze svíčkami a i malý stromek čekal na osvětlení po příjezdu Mikuláše. Na venkovním pódiu začínají děti ze školy a školky za doprovodu kytary zpívat koledy a to do doby příjezdu Mikuláše. Koledy dětí jsou rušeny přijíždějícím kočárem, který zastavuje před parketem a nechává vystoupit Mikuláše s anděly a čerty.

Zobrazit celý článek

Vánoční výstava

2. 12. 2017

2017_vanocni_vystava.jpg
Vánoční stromeček zavoněl v pokoji, maminka u stolu jablíčko rozkrojí. A když ho rozkrojí, uvidí hvězdičku, co byla schována v červeném jablíčku. Těmito verši byli pozváni občané Skaličky a všichni přátele a kamarádi z okolí na dvoudenní vánoční výstavu do Skalické sokolovny. Na této výstavě viděl každý přítomny vánoční dekoraci a ozdoby, adventní verše, vánoční baňky a jejich ruční zdobení, ozdoby na stromeček, keramiku, medové království, betlémy, dřevěné a šité dekorace, korálky, ukázky řezbářského řemesla a další. Děti, ale i dospělí si mohli v dílničkách vyrobit ozdoby z korálků, namalovat si baňku, vyrobit si ozdoby z marcipánu a ozdobit si cukroví. Největším tahákem na výstavu bylo rovněž sobotní vystoupeni žáku základní školy Skalička a v neděli taneční vystoupeni děti z mateřské školy. Po celou dobu výstavy byli na sále mezi stoly lidé, ale v čase vystoupení sál praskal.

Zobrazit celý článek

Setkání seniorů

18. 11. 2017

2017_seniori.jpg
Stejně jako v přírodě, kdy je listopad časem zhodnoceni výnosu z polní výroby a zajištěni krmení pro chovaná zvířata, připravujeme ve Skaličce pravidelné setkaní se seniory. Je to čas na poděkování důchodcům za celoživotní práci pro obec, ale hlavně pro svou rodinu a děti. Starostka obce zahájila setkání a přivítala všechny přítomné. Před přípitkem jsme minutou ticha vzpomněli na spoluobčany, kteří během roku zemřeli. Po přípitku slovo dostávají děti z mateřské a základní školy, aby zpěvem a tancem rozesmály a potěšily babičky a dědečky. To je ten nejhezčí a nejdražší dárek sobotního setkání. Děti jsou rok od roku lepší a za pomoci učitelek mají vždy něco nového a zajímavého. Vystupují sólově a hned zase dohromady. Odměnou je pro ně rozesmáty sál a bouřlivý potlesk při opouštěni pódia.

Zobrazit celý článek

Vaření kapustnice a myslivecká zábava

11. 11. 2017

2017_kapustnica.jpg
Při získání titulu vesnice roku Olomouckého kraje navštívil Skaličku i starosta Slovenské obce Nemce a od této doby se navštěvujeme a přátele a kamarádi jsou nejenom starosta a starostka, ale všichni občané obou obcí. První návštěva Skaličky na Slovensku byla účasti na jejich mezinárodní soutěži ve vaření kapustnice a přípravě zabijačkového talíře. Brzy jsme se zařadili mezi Slovenské týmy, které jsou dnes rozšířeny o další týmy z Čech, Moravy a Polska. Všichni se již dobře známe a rádi se scházíme, protože nejde jen o vaření kapustnice, ale také milé a hezké přátelské posezení. Na Slovensku to je již jedenáctý ročník a Skalička byla letos po sedmé. Během těchto let jsme vyhráli mnoho cen a titulů. Vzpomenu cenu zahraničního účastníka a cenu první žena kuchařka Slovenska, kterou získala Jana, ale scházelo to nejcennější.

Zobrazit celý článek


Divadelní představení "Dva nahatý chlapi"

7. 10. 2017

2017_divadlo_rijen.jpg
Po trampech a veteránech patřila sobota ve Skaličce divadlu Ventyl, které ve Skaličce již dobře známe. Neodpustím si slova režiséra pana Štroncera, že se budeme ptát, proč zrovna vybral „Dva nahatý chlapi“ .Na tuto první otázku nám odpověděl, že hledal hru pro věkové rozpětí a počet herců. Po výběru a přečtení této skvělé hry však přichází otázka druhá - Kdo se bude chtít svlíkat- . U amatérů bývá často problém s obyčejným polibkem a s odvážnými scénami pak mají problém i rodinní příslušníci. Třetí otázkou je, jak tuto hru přijmou diváci. Drobné úpravy udělal, nikoliv však v zásadních scénách a tak doufá, že puritány odradí již název.

Zobrazit celý článek

Zobrazeny články 1 - 8 (celkem 275)  starší  nejstarší
Dnes je...
neděle 22.4.2018
Svátek má Evženie.

Rezervační kalendář

Nejbližší události
Nové jízdní řády od 28.1.2018
Podrobné informace

Změna otevírací doby pošty
Podrobné informace

Upozornění - zákaz vstupu do parku
Podrobné informace

Sportovní aktivity pro veřejnost
Podrobné informace

Vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí
Podrobné informace

Výzva dotačního programu MAS-PRV
Výzva MAS
Výzva MAS - tisková zpráva
Výzva MAS - leták

30. 4. 2018
Pálení čarodějnic
Podrobné informace

7. 7. 2018
Sraz rodáků
Podrobné informaceFacebook obce
Facebook obce

Odkazy